Hakkımızda

Kuran - ı Kerim Oku / Dinle

Sohbetleri İzle

Risale - i Nur Oku

iskele

İSKELE NEDİR ?

İskele İlim ve Kültür Derneği, 25 Şubat 2014 tarihinde bir grup gencin, Eskişehir’de yapılan İslam Ahlakı temalı bir seminer sonrasında, yaşadıkları şehirde ahlaki bir farkındalık oluşturmak amacıyla fikir birliği yaparak yola çıkılmış bir sivil toplum kuruluşudur. Ahlaki farkındalık oluşturma çabalarına önce kendilerinden başlayan bu bir grup genç, uzunca bir süre çeşitli ilim kitapları okumuş, çeşitli alimlerden dersler almışlardır. Bu süreçte kendileriyle aynı ilgi alanına sahip olanlarla samimi bir dost bağı kurmuş; felsefi, ahlaki, İslami ve ilmi fikir paylaşımlarında bulunmuşlardır.

Ardından bu dostluklarını ve çabalarını resmiyete dökmek adına 27 Kasım 2015 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Eskişehir Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’nden onay alarak dernek olunmuştur. İskele İlim ve Kültür Derneğince kuruluşundan itibaren helal dairede çeşitli spor aktiviteleri ve sempozyumlar düzenlenmiş, bir yandan da sosyal medya ve interneti etkin kullanarak; sokak röportajları, sohbetler ve kısa filmlerle Türkiye’de ilgiyle takip edilen bir dernek haline gelinmiştir. Ayrıca geride kalınan dönemde Osmangazi Üniversitesi tarafından sağlanan Fazıl Tekin Konferans Salonu ve bazı özel salonlarda, Türkiye’de ilgiyle takip edilen bazı konuşmacı ve yazarların konferanslarına öncülük edilmiştir ve tüm seminerlerde salonlar tıka basa dolmuştur. Ülkemizin kahramanlık hikayesi 15 Temmuz Savunmasında da bir sivil toplum kuruluşu olarak ilk geceden hainlere karşı durulmuş; sosyal medyada ve fiili olarak da bu duruşunu belli etmiştir.

68374895_2553580557999533_3550216380575907840_o

Başından beri misyonumuz; toplumun refahı için en gerekli unsur olan ahlaki değerlerin korunmasına yardımcı olmak, ülkemizin huzurunu ve değerlerini çürütmeye çalışan fikir akımlarına karşı durmak ve hoşgörü dinimiz İslam’ı doğru anlamak ve anlaşılmasına vesile olmaktır. Hiçbir çıkar gözetmeksizin, Kur'an eczanesinden bir tiryak olan Risale-i Nur tefsirleri ile İslamın akıl, kalp ve günlük yaşantımıza yerleşmesi ve hepimizin ahiret konusunda sağlam bir şekilde bilinçlenerek, ölüm bizi uyandırmadan uyanıp hem dünya hem de dünya sonrası hayattaki mutluluğu yakalamaya ve yakalatmaya çalışıyoruz.

 

Vİzyonumuz

Vizyonumuz, asrın tebliğ metotlarını ve sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanıp; Eskişehir başta olmak üzere ama yalnız Türkiye’de değil dünya üzerinde her yaşa, her millete kısacası herkese İslami hakikatleri ve toplumları ayakta tutan, insani, ahlaki değerleri ulaştırmak. Hali hazırda özellikle Youtube ve Facebook üzerinden milyonlara ulaşılmıştır. Ve ulaşılacak daha çok yer, çok ihtiyaç sahibi var.

Yönetİcİler

Hasan Gök

Başkan Yardımcısı

Ali Gül

Dernek Başkanı

Bİrkan Demİrel

Yönetim Kurulu Genel Sekreteri

1 AYDA

0
Sayfa Tefsir Okuduk

1 AYDA

0
YouTube Videosu Hazırladık

1 AYDA

0
Sayfa Kur'an Okundu

Mail Lİstemİze Abone Olun

Etkİnlİklerİmİzden, okumanızı İstedİğİmİz metİnlerden İlk sİz haberdar olun?

İletİŞİm

0 551 137 28 02

İstiklal Mahallesi Şair Fuzuli Caddesi

Sökmen sokak No: 4

Sosyal Medya Hesaplarımız

Tüm Hakları Saklıdır. İskele İlim ve Kültür Deneği